Skambinkite pasiteirauti +370 615 60 880 arba parašykite mums el. paštu pardavimai@iray.lt

  • +370 615 60 880

0
Menu Close
Infiray termovizoriai augalininkysteje

5 termovizoriaus panaudojimo būdai jūsų ūkyje

Šiuolaikinės technologijos užkariauja kiekvieną pramonės šaką. Vis labiau populiarėja termovizorių panaudojimas ūkininkaujant, nes šiluminis vaizdavimas gali suteikti naujų įžvalgų ir padėti gerokai padidinti efektyvumą.

InfiRay termovizoriai gyvulininkyste 1

Termovizija yra technologija, kuri leidžia matyti šilumos šaltinius nematomus plika akimi. Tai vyksta naudojant jutiklius, aptinkačius šiluminį spektrą ir paverčiančius jį į matomą vaizdą. Termovizorius jums rodys šiluminius kūnus net absoliučioje tamsoje!

Matyti objektų temperatūrą yra labai naudinga, pavyzdžiui, – saugumui užtikrinti. Vagys dažniausiai veikia naktį, o termovizoriui šviesa yra nereikalinga, todėl jis lygiai puikiai rodo tiek dieną, tiek naktį.

InfiRay termovizorius apsaugai 1 1

Tad štai penkios priežastys, kodėl termovizorius būtinas ūkyje

1. Termovizorių panaudojimas atliekant veterinarinę apžiūrą

Termovizorius leidžia nustatyti temperatūrų pokyčius ir identifikuoti aukštos temperatūros zonas. Gyvūnui susižeidus ar susirgus iškart galima identifikuoti karščiuojančią vietą ne invaziniu būdu. Dar prieš kviečiant veterinarą, temperatūros skirtumų pagalba galima įvertinti gyvūno negalavimo rūšis: uždegimines reakcijas, traumas, ir kitas konkrečių kūno dalių problemas, ko nesimato plika akimi. Gyvūnus taip pat galima apžiūrėti negaudant jų laukuose ir neatskiriant po vieną.

InfiRay termovizorius gyvulininkyste 1

Aplinkos stebėjimui tinkama – InfiRay kupolinė termovizorinė kamera. Šio termovizoriaus apžvalgą kviečiame pasižiūrėti, laidoje Rokas giriose.

2. Nauda augalininkystėje

Žemės ūkyje terminis vaizdas sėkmingai naudojamas tiriant augalų fiziologiją. Tai pat naudojamas drėkinimo planavimą ir derliaus prognozavimą laukuose. Tokie duomenys gali nustatyti daugybę problemų, kurias sukelia klimato pokyčiai, piktžolės, kenkėjai ir ligos, persodinimas, netinkamas drėkinimas, nenuoseklus trąšų naudojimas, prastas drenažas ir kt. Tai leidžia ūkininkams užsiimti prevencija ir išvengti masinio derliaus praradimo.

InfiRay termovizorius augalininkyste

3. Privalumai bitininkystėje

Termovizorius yra nepakeičiamas, kai reikia įvertinti bičių aktyvumą, avilių sveikatą, o tą padarysite joms netrukdant. Termovizorius parodys avilio paviršiaus temperatūrą, kuri gana tiksliai atspindi tai kas dedasi viduje.Taip galima stebėti bičių produkciją, nustatant, kurios kolonijos yra produktyviausios.Taip pat galima aptikti ligų ar parazitų sukeliamus šiluminius pokyčius ir imtis veiksmų.
Termovizinis vaizdas yra puikus pagalbininkas bitininkui ieškant spiečiaus, kuris gali būti pasislėpęs pastato viduje, konstrukcijose ar tankioje augmenijoje.

InfiRay termovizorius bitininkyste 1

4. Panaudojimas ūkinių ir gyvenamųjų pastatų apžiūroje

Termovizija naudojama ir pastatų priežiūroje, pavyzdžiui stebėti elektros instaliacijos būklę ir laiku pastebėti jos perkaitimą, kuris gali sukelti gaisrą.
Taip pat nustatyti šilumos nuostolius namuose, per neizoliuotus tarpus ar plyšius. Be to, termovizija yra naudojama stebėti vandens ir nuotekų sistemų būklę, nustatyti prabėgimus arba užsikimšimus.
Besikaupianti drėgmė pastato lubose ar stogo konstrukcijose bus nepastebima plika akimi, tačiau ten bus žemesnė temperatūra, kurią puikiai parodys termovizorius.

InfiRay termovizorius pastatu prieziura 1

Be to, termovizija gali būti naudojama apžiūrėti saulės paneles, kolektorius ir baterijas ar akumuliatorius, kad būtų galima būtų iš anksto nustatyti nesklandumus ar veikimo trūkumus.

InfiRay termovizorius technika 1 1

5. Naudojimas ūkinės technikos ir kitos aparatūros remonto srityse

Per termovizorių galima identifikuoti variklių kaitimo netolygumus jų neardant. Pastebėti per didelį mechaninių dalių dilimą, kuris pasireiškia padidėjusia temperatūra ir imtis išankstinio remonto, kuris padeda ženkliai sutaupyti.
Galima matyti šilumos išsklaidymą mašinoje ar sistemoje, kad būtų galima nustatyti, kur kyla aušinimo problemos. Be to, termovizija gali būti naudojama apžiūrėti saulės paneles, kolektorius ir baterijas ar akumuliatorius, kad būtų galima būtų iš anksto nustatyti nesklandumus ar veikimo trūkumus.

InfiRay termovizoriai technika 1

O kaip Jūs naudojate termovizorių? Pasidalinkite savo patirtimi

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy