Skambinkite pasiteirauti +370 615 60 880 arba parašykite mums el. paštu pardavimai@iray.lt

  • +370 615 60 880

0
Menu Close
Infiray termovizorius

Termovizorius medžioklėje

Kylantis rūkas, aklina tamsa ir mirtina tyla. Į tokią terpę patekti trokšta toli gražu ne visi. Tačiau yra žmonių, kurie be to gyventi tiesiog negali – tai medžiotojai. Tik įgudęs šaulys tokiomis sąlygomis gali ką nors sumedžioti, tačiau realybė pamažu keičiasi. Dabar dažno medžiotojo arsenale vis dažniau galima pamatyti termovizorių. Ši inovacija medžioklės veidą pakeitė iš esmės.

Aistringas medžiotojas Rokas Babarskas sako, kad termovizoriaus principas yra labai paprastas – matyti šilumą. Visų kitų optinių prietaisų, kuriuos medžiotojai naudojo anksčiau, principas yra kitas – jie mato vaizdą. Rokas priduria, kad anksčiau jo arsenale greta ginklo buvo tik žiūronai, per juos gali matyti nebent aiškesnį vaizdą, bet išsiskiriančio šilumos šaltinio – ne. Termovizorius suteikia plačias galimybes aptikti gyvūną, aptikti šiltą objektą. Ypač dideliu šiluminiu jautrumu pasižymi InfiRay termovizoriai. Tad šiandien termovizorius medžiotojams yra ne prabanga, ne kažkokia saviraiškos priemonė, o medžioklės priemonė, kuri tiesiog padeda medžioti.

Termovizorius išplečia medžioklės galimybes

Didelė medžiotojų bendruomenės dalis gyvena miestuose, todėl dažnam iki medžioklės plotų tenka sukarti šimtą ar net daugiau kilometrų. Todėl archajiškos medžioklės taktikos, tokios kaip sėlinimas ar pėdsekystė, atima per daug laiko, dėl to termovizoriai medžiotojams tapo tarsi gaiviu oro gūsiu, mat dabar žvėrį aptikti tapo žymiai paprasčiau. Be to, medžiotojas Rokas Babarskas sako, kad susiruošus į medžioklę, tikslas nėra būtinai ką nors sumedžioti.

„Nėra taip, kad rezultatą nori gauti greitai, bet rezultato aš noriu. Medžioklės rezultatas nėra vien sumedžiotas žvėris. Tai yra ir pamatytas žvėris, sugebėjimas pažinti žvėrį, sužinoti jo takus, maršrutus, kur tas gyvūnas lankosi priklausomai nuo sezono, gamtos, nuo lietaus, nuo aplinkos. Termovizorius labai padeda šitam pažinimo procesui, nes tau nereikia eiti pėsčiam ir ieškoti takų, ką turėdavo daryti anksčiau medžiotojai, žvėrį kartais reikėdavo sekti savaitę, aš tiesiog neturiu tam laiko.“, – sako Rokas. Penkios priežastys kodėl termovizorius yra nepakeičiamas medžioklėje, skaitykite čia

Naujas medžioklės etikos standartas

Medžiotojai dar ir šiandien nesutaria etiška naudoti termovizorius ar ne. Medžiotojas Rokas aiškina, kad iš vienos pusės naudojant termovizorių žvėris yra apgaunamas, jis gan lengvai pergudraujamas. Naudojant minėtą prietaisą, gyvūną yra paprasčiau privilioti, susipažinti su jo gyvenimo būdu, su jo aplinka. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Roko teigimu, kai termovizorius uždedamas ant optikos, žvėrį sumedžioti tampa žymiai paprasčiau, reikia įdėti mažiau pastangų. Bet tai nereiškia, kad sąmoningi medžiotojai staiga tampa miškų maniakais ir guldo viską, kas gyva. Termovizorius medžioklės subtilybes leidžia perprasti greičiau, o žingeidus medžiotojas tą tikrai vertina. Tiesiog, gilinantis į detales dabar giriose ar miškuose tenka tūnoti ištisas savaites, naudojant termovizorių šis laiko tarpas trumpėja kartais.

„Jeigu aš turiu galybę atėjus laikui sumedžioti žvėrį, kodėl aš turiu šauti jam į pasturgalį tamsoje, jeigu aš galiu turėti prietaisą, kurio pagalba aš padarysiu vieną tikslų šūvį ir tas gyvūnas bus nukautas vietoje arba mirtinai sužeistas ir aš jį surasiu už 50 metrų. Tai bus humaniška mirtis. Kiek yra žvėrių, kurie būna šauti naktį ir po to jie kankinasi? Žvėrys yra naktiniai gyvūnai, dabar į juos kulka paleidžiama įjungus prožektorių. Kas atsitinka tai padarius? Jie išsilaksto, todėl šūvis tikrai ne visada būna tikslus.“, – sako Rokas Babarskas.

Tiesa, Roko paminėtas šūvis, kai termovizorius yra montuojamas ant ginklo optikos, šiandien Lietuvoje yra vis dar neleidžiamas įstatymo. Vis tik, medžiotojai viliasi, kad tvarka artimiausiu metu bus pakeista ir taisyklės bus tokios, kaip pavyzdžiui Vokietijoje, Lenkijoje ar kitose Lietuvą supančiose šalyse, kur medžioti naudojant termovizorių yra netgi pageidaujama.

Daugiau apie termovizorius ir kaip išsirinkti tinkamą, atsako Rokas Babarskas

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy