Skambinkite pasiteirauti +370 615 60 880 arba parašykite mums el. paštu pardavimai@iray.lt

  • +370 615 60 880

0
Menu Close
Infiray-termovizorius-ugniagesiams

Termovizinės technologijos, kurios ugniagesiams padėtų išgelbėti daugiau gyvybių

Naujos technologijos, tokios kaip termovizija, gali pagerinti ugniagesių darbo efektyvumą ir saugumą. Geras termovizinis vaizdas tiek nakties metu, tiek situacijose, kuomet pastate ar vietovėje yra daug dūmų, anglies suodžių, suteikia galimybę identifikuoti rizikingas vietas ir imtis atitinkamų reagavimo ir atsargos priemonių. Ugniagesiai kiekvieną dieną rizikuoja savo sveikata ir gyvybe, kad išgelbėtų ir apsaugotų kitų gyvybes ir turtą. Jų darbas ne tik reikalauja didelės drąsos, bet ir ypatingo pasiruošimo situacijoms bei greito reagavimo.

infiray-M300G-industrine-kamera

Pagrindiniai termovizorinių kamerų panaudojimo būdai vertinant ekstremalias situacijas:

1. Karštų taškų aptikimas.

Termovizorinės kameros gali aptikti karštąsias vietas, gaisro židinius, net ir tuos, kurių žmogaus akis nepastebi. Tai gali padėti ugniagesiams rasti ir nukreipti gaisro šaltinį, jie gali greičiau ir efektyviau jį užgesinti.

2. Navigacija dūmų pripildytoje aplinkoje.

Tai yra sudėtinga ir reikalaujanti ypatingo kruopštumo situacijos analizė. Tokiose vietose ugniagesiams gali būti sudėtinga matyti, nes dūmai trukdo orientuotis ir surasti asmenis, kuriems reikia pagalbos. Šiluminio vaizdo kameros padeda ugniagesiams matyti per dūmus, todėl jie turi galimybę lengviau rasti įkalintus žmones ir efektyviau naršyti per dūmų pripildytas erdves.

3. Gaisro plitimo stebėjimas.

Terminio vaizdo kameros leidžia ugniagesiams stebėti gaisro plitimą. Aptikę temperatūros pokyčius, ugniagesiai gali lengviau sekti gaisro eigą ir atitinkamai koreguoti savo taktiką. Daugelis termovizorių turi ypač naudingą, vaizdo įrašymo funkciją, pavyzdžiui: su M600G termovizine kamera užfiksuotus šiluminius vaizdus galite analizuoti ir dalintis, naudojant programinę įrangą (Infrared analysis software) kompiuteryje, arba mobiliajame įrenginyje.

4. Struktūrinių trūkumų nustatymas.

Aptikę karščio įtempimo vietas, ugniagesiai gali išvengti potencialiai pavojingų zonų ir imtis veiksmų, kad išvengtų konstrukcijų griūties.Termovizorinės vaizdo kameros padeda ugniagesiams nustatyti konstrukcinius degančio pastato trūkumus.

5. Paieška ir gelbėjimas.

Termovizorinės vaizdo kameros naudojamos paieškos ir gelbėjimo operacijose. Aptikę kūno šilumą, ugniagesiai gali rasti asmenis (dažnu atveju ir gyvūnus), kurie yra įstrigę arba pasiklydę degančiame pastate, o tai didina sėkmingo gelbėjimo tikimybę.

Termovizorinės vaizdo kameros įgalina ugniagesius saugiau ir efektyviau dirbti įvairiose avarinėse situacijoje. Tai yra būtinas įrankis ugniagesiams galintis prisidėti prie sėkmingesnės jų misijos.

Šaltinis: https://www.fireproductsearch.com/how-thermal-imaging-cameras-help-firefighters-see-through-smoke/ Infiray p200 termovizorius O kokiose situacijose Jūs naudojate termovizorių? Pasidalinkite savo patirtimi

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy