Skambinkite pasiteirauti +370 615 60 880 arba parašykite mums el. paštu pardavimai@iray.lt

  • +370 615 60 880

0
Menu Close
elniu-ruja-infiray

Kuo naudingas termovizorius elnių medžioklėje?

Medžioklė ir yra dinamiška, nenuspėjama, azartiška ir labai įtraukianti veikla. Sėkminga medžioklė susideda iš daugybės faktorių, o kartais negalime nuneigti ir pačios Medeinos valios. Ir tada supranti, kad tai ne hobis, o gyvenimo būdas.

Šiandien papasakosime apie tai, kaip tinkamos įrangos pasirinkimas gali padėti medžiotojui efektyviai pasiekti savo tikslus, sutaupyti laiko ir medžiojant būti dar daugiau užtikrintam.

Galime prisiminti laikus, kai naktinio matymo įranga atrodė kaip itin paslaptinga aukštoji technologija, matyta filmuose apie šnipus ar karą ir prieinamos tik itin siauram medžiotojų ratui.

Dabar gyvename laikmetyje, kai naktinio matymo prietaisai pamažu išeina į pensiją, o juos sparčiai keičia pažangūs termovizoriai. O dar  geriau yra tai, kad šiandien termoviziniai prietaisai yra pasiekiami kiekvienam jų norinčiam medžiotojui.

 

Kodėl termovizorius yra vertingas ir nepakeičiamas partneris elnių medžioklėje?

Elnių medžioklė yra dinamiška ir pilna iššūkių, todėl reikalauja greita priimti teisingus sprendimus, kurie ir atveda iki tikslo – įspūdingiausio trofėjaus.

Elniai būna aktyvūs tamsiu paros metu ir prietemoje, o termovizoriui rodyti aiškų ir ryškų vaizdą visiškai nereikia natūralios šviesos ar dirbtinio jos šaltinio, kaip yra naudojant naktinio matymo prietaisus.

Kadangi aplinka ir joje esantys objektai visada turi įvairias paviršiaus temperatūras, ekrane atvaizduotus jų skirtumus mes ir matome per termovizorių. 

Paprastai, elnių medžioklė yra ilgas procesas. Reikia surasti, reikia prieiti, reikia išlaukti tinkamos progos atlikti šūvį. Jei šūvis nebuvo šimtaprocentinis, tuomet gali tekti žvėries ir paieškoti.

Kadangi miegoti nėra kada – būtina, kad termovizorius visada būtų po ranka, o jo akumuliatorius veiktų ilgai. InfiRay termovizorių nereikia išjunginėti, bet kurį prietaisą galima tiesiog „užmigdyti“ ir vėl greitai pažadinti, kai reikia juo naudotis.

 

Tauriojo Elnio patelių haremas

burelis-elniu-per-infiray-termovizoriu

Trofėjiniai elnių patinai dažnai būna apsupti patelių grupės ir prieiti prie jų gali būti sudėtinga. Maža to, elnius dažnai galima aptikti gana sunkiai pasiekiamose vietose, kaip miško pievelės ar kirtimai apaugę žole. Lankantis tokiose vietose, šiluminių kūnų matymas, tampa esminiu privalumu, nes gyvūnus galite pastebėti iš karto ir iš toli, net jei juos supa aukšta augmenija ar iš pirmo žvilgsnio viską užstojantys krūmai.

Aptikti ir suskaičiuoti elnius iš didelio atstumo gali būti paprasta ir patogu termovizoriumi tokiu, kaip InfiRay UNIQUE UH50. Pirmuosius žvėris galite pastebėti net už poros kilometrų. 

Per termovizorių pastebėjus bandą medžiotojas žino, kad reikia būti atsargiam ir tyliam.

Identifikuoti elnio patiną su termovizoriumi yra paprasta, nes patinas yra stambesnis, taip pat skiriasi jo šiluminiai plotai.

Rujos įkarščio metu, kai patinai pažadinti hormonų, jie gali būti mažiau atsargūs, tačiau patelės visada yra budrios ir išgirdusios ar pastebėjusios kažką įtartino perduos tai patinams. Todėl stebėjimas ir aplinkos vertinimas vyksta nuolat, net jau pasirinkus savo judėjimo trajektoriją svarbu sekti bandos elgesį.

Ar per termovizorių matosi elnio ragai?

„Ragai per termovizorių“ yra atskira modernios medžioklės folkloro tema. Nors galima surinkti ištisą kolekciją video, kuriuose nufilmuoti elniai su matomais ragais, sutikime, kad jie tikrai ne visada matosi, o tai priklauso nuo temperatūrinių oro sąlygų. Kartais išeina matyti tik fragmenus, kartais, idealiomis sąlygomis, galima suskaičiuoti ir šakas, todėl svarbu žinoti ir kitus požymius.

elnias-per-termovizoriu-saltas-kaklas

Pavyzdžiui, jei elnio patinas yra brandus tai žiūrint per termovizorių galima

matyti didelę „šaltą“ dėmę tarp jo galvos ir kūno. Tai kaklo karčiai,

kurie užstoja spinduliuojamą kūno šilumą.

Jei karčiai dar ir šlapi gali atrodyti, kad tokio elnio galva skraido atskirai nuo likusio kūno.

Jaunesnių elnių kaklas, per termovizorių, atrodys vėsesnis nei kūnas, tačiau siluetas bus vientisas.

Taip pat reikia nepamiršti kūno laikysenos, kuri taip pat nusako žvėries fizines savybes. Senų elnių kaklas dažnai eina tiesiai su nugaros linija ir yra atsikišęs į priekį, o jaunų elnių galva būna iškelta į viršų. Reikia nesupainioti kaklo laikysenos tada, kai žvėris yra įsitempęs, nes greičiausiai pajuto kažką įtartino.

Kadangi reikia stebėti ne vien patiną bet ir jo haremą, termovizorius ZOOM ZH50 V2 čia yra labai parankus, nes turi dvigubo matymo lauko technologiją.

Apžiūrėti žvėris iš arčiau patogu per 50 mm nustatymą, o jei reikia stebėti ir vertinti plačiau, tuomet paprasta perjungti į 25 mm apžvalgos lauko nustatymą.

termovizinis-elnio-vaizdas

Čia praverčia visos, ilgametės medžiotojo praktinės žvėrių stebėjimo žinios. Termovizorius leidžia sukaupti tokių žinių dar daugiau ir taikyti jas dažniau, nes plika akimi ar per žiūronus, žvėris matome tik dieną, idealiomis sąlygomis. Termovizija mums atveria visą naktinį žvėrių gyvenimo pasaulį.

 

 

 

 

Naujos kartos termovizoriai – moderniai ir šiuolaikiškai medžioklei

elnio-trofejus

Apibendrinant – termovizorius elnių medžioklėse yra puikus pagalbininkas, be ku

rio, dažnas medžiotojas, jau neįsivaizduoja medžioklės.

InfiRay gamina naujos kartos, aukštos vaizdo raiškos ir kokybės termovizorius, kurie yra specialiai pritaikyti medžioklei ir atitinka aukštus medžiotojų keliamus reikalavimus..
Medžioklėje labai svarbu termovizoriaus patvarumas, atsparumas vandeniui, valdymo patogumas ir ilgas akumuliatoriaus veikimo laikas.

InfiRay termovizorius yra išties paprasta naudoti ir jų valdymą greitai perpranta net ir pirmą kartą į rankas paėmęs medžiotojas.

Iš perdėtai gamtos apsauga susirūpinusių žmonių galima išgirsti, argumentų, kad: „termovizorius daro medžioklę per paprastą ir nepalieka šanso žvėriui“. Tačiau kiekvienas patyręs medžiotojas gali patvirtinti, kad vien termovizorius, sėkmės medžioklėje tikrai negarantuoja.

Termovizorius padaro medžioklę efektyvesne, sutaupo laiko ir leidžia medžiotojui geriau atlikti selekciją, būti labiau užtikrintam prieš atliekant šūvį, tad būtina pabrėžti padidinto saugumo aspektą, termovizorius leidžia kur kas geriau orientuotis aplinkoje, net visiškoje tamsoje padidina asmeninį ir kitų saugumą.

Tačiau, medžioklė, kaip buvo taip ir lieka šiek tiek paslapinga ir nenuspėjama.
O kur dar Medeina su savo valia. Todėl linkime Jums sutikti įspūdingiausią savo gyvenimo trofėjų ir neabejojame, kad termovizorius šį susitikimą paspartins ir padarys dar dar įsimintinesnį.

Apie stirninų medžioklės ypatumus galite skaityti čia >>>

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy