Skambinkite pasiteirauti +370 615 60 880 arba parašykite mums el. paštu pardavimai@iray.lt

  • +370 615 60 880

0
Menu Close
Infiray-zoom-termovizoriaus-elnias-vaizdas

Teisingas termovizinio matymo lauko pasirinkimas

Visiems aišku, kad kuo didesnis objektyvas – tuo didesniu atstumu termovizorius rodo. Tačiau yra ir kitų, svarbių parametrų, kurie daro įtaką tam pačiam stebėjimo atstumui, termovizoriaus patogumui ir vaizdo kokybei.

Infiray-Zoom-ZH50-V2-termovizorius

InfiRay Outdoor yra pirmieji pasaulyje užpatentavę ir pristatę rinkai monokuliarą su dvigubu matymo lauku. Tai yra ZOOM monokuliarų serija, kurią mes apibūdiname kaip „du termovizoriai viename“.

Ir tai yra tiesa, nes ir dabar, didžioji dalis visų pasaulio termovizorių turi vieną matymo lauką, kuris priklauso nuo objektyvo ir pradinio termovizoriaus artinimo.

Žinoma dar egzistuoja ir skaitmeninio artinimo funkcija, daug įtakos vaizdui turi ir šiluminio jutiklio dydis, būtent apie tai ir pasakojame šiame straipsnyje. Tačiau pirmiausia pažinkime savo terminus.

dvigubas-matymomo-laukas-zoom-zh-elnias

 

Matymo laukas (angl. Field of View, arba FOV)

Paprastai sakant – kuo platesnis matymo laukas, tuo daugiau matai. Tačiau, norint matyti už šimtų metrų ar kelių kilometrų esančius objektus mums reikia susiaurinti matymo lauką. Tai galima pasiekti su didesnio židinio nuotolio objektyvu.

Termovizoriuose, kaip Unique UH50 ar ZOOM ZH50 V2 sumontuotas 50 mm objektyvas yra skirtas stebėjimui ir aptikimui už 2 km ir daugiau. 

Žinoma, kuo didesnis židinio nuotolis (50mm ir daugiau), tuo siauresnis matymo laukas. Todėl norint patogiau apsidairyti ir geriau suvokti erdvę aplik, bus patogiau su platesniu objektyvu, kaip 19 mm ar 25 mm. Vis tik, medžioklei skirti termovizoriai dažniausiai yra naudojami aptikti gerokai nutolusius ar pasislėpusius žvėris, todėl geras viduriukas tarp žvalgybos ir tolimojo aptikimo yra termovizoriai su 35 mm objektyvais, kaip Finder arba EYE III serija.

Infiray-termovizoriaus-matymo-laukas

Tačiau tik objektyvo židinio nuotolis dar nepasako visko apie termovizoriaus rodomą vaizdą. Todėl verta suprasti skirtumus tarp optinio ir skaitmeninio artinimo.

Optinis artinimas 

Optinio priartinimo istorija siekia šimtmečius, kai žmonės išrado teleskopą. Optinis artinimas nurodo padidinimą „be nuostolių“, kuomet nemažėja matomo vaizdo kokybė ar, termovizoriaus atžvilgiu, vaizdo – rezoliucija.

Kuo didesnis objektyvo židinio nuotolis (25-35-50 mm), tuo didesnis bus optinis priartinimas, kuris nurodomas „x“ simboliu, pvz. x2, x3 ir t.t.

Paprastai sakant, artinimo skaičius nurodo kiek, per okuliarą matomas objektas, atrodo didesnis nei, iš to pačio taško, kuri jis yra matomas plika akimi.

termovizoriaus-matymo-laukas-ir-artinimas

Štai mūsų vieno iš populiariausių termovizorių EYEIII E3MAX pradinis artinimas yra x5. Todėl, per MAX’ą matomas žvėris bus matomas 5 kartus didesnis, nei matomas be termovizoriaus, iš to pačio taško.

Toks pradinis artinimas ir 384×288 pikselių dydžio šiluminis jutiklis su 35 mm objektyvu padaro E3MAX puikiu vidutinio-didelio nuotolio termovizoriumi.

Skaitmeninis priartinimas

Tai dar ne toks senas išradimas, sutinkamas skaitmeninėse kamerose. Paprastai sakant tai nėra vaizdo artinimas, o labiau „padidinimas“, kuris įmanomas įrenginio ekrane. Kadangi šiluminis sensorius turi tam tikrą pikselių kiekį, skaitmeninio artinimo metu mes matome tuos pikselius iš arčiau. 

Be abejo, tai yra naudinga funkcija, ypač kai termovizoriaus jutiklio dydis yra 640×512 pikselių. Tačiau, nenuginčijamai, naudojant skaitmeninį artinimą, krenta matomo vaizdo kokybė. Jis tampa nebe toks malonus ir kampuotas, o artinant x3 ar x4 kartus mes vaizde jau matome pikselius.

termovizoriaus-skaitmeninis-artinimas

Termovizija yra fantastiška technologija ir ateityje iš InfiRay mes sulauksime dar įspūdingesnių techninių charakteristikų prietaisų. Kol kas, nei vienas gamintojas nėra rinkai pristatęs nuosekliai veikiančio optinio termovizinio artinino, kaip yra dieniniuose optiniuose taikikliuose. Todėl, dažniausiai, termovizoriai turi vieną fiksuotą matymo lauką su baziniu artinimu, kuris yra padidinimas skaitmeniniu artinimu.

Du termovizoriai viename?

Renkantis termovizinį monokuliarą arba taikiklį, rekomenduojame yra rinktis pagal atstumą, kuriame jis bus daugiausiai naudojamas. Ties pradiniu artinimu, bet koks optinis prietaisas, rodys geriausiai. Jei medžiojate lygumose, jūsų geidžiamiausias laimikis yra trofėjiniai elniai ar briedžiai – rinkitės Unique UH50 su 50 mm objektyvu.

Jei medžiojate iš bokštelio ar kalvotoje vietovėje – rekomenduojame EYE III serijos E3MAX arba E6+ termovizorius su 35 mm objektyvu.

Tačiau, ne paslaptis, kad medžioklė yra dinamiška ir retai kada prognozuojama veikla, todėl ir stebėjimo atstumai dažnai varijuoja.

Čia, medžiotojui į pagalbą prisijungia InfiRay, sukūrusi ZOOM seriją, su dviem matymo laukais. ZH50 V2 termovizorius turi vieną objektyvą, tačiau jį galite greitai perjungti iš plataus 25mm matymo lauko, siaurą 50mm matymo lauką.

ZOOM ZH50 V2 turi x2 pradinį artinimą, o persukus matymo lauką į 50 mm, jūs gaunate net x4 pradinį artinimą ir visą 640×512 jutiklio pikselių kiekį. 

Todėl ZOOM puikiai tinka tiek dairytis ir aptikti, tiek įsižiūrėti ir identifikuoti stebimą šiluminį kūną, neprarandant detalaus vaizdo.

termovizoriaus-vaizdas-zoom-50FOV

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy