Skambinkite pasiteirauti +370 615 60 880 arba parašykite mums el. paštu pardavimai@iray.lt

  • +370 615 60 880

0
Menu Close
Ultra-clear funkcija infiray termovizoriuje

Kas yra InfiRay „Ultra-Clear“ funkcija?

Kalbant apie termovizorių vaizdo kokybę ir lyginant skirtingus prietaisus, vaizdo ryškumas ir matymo atstumas yra dažniausiai minimos jų savybės. Tačiau, taip pat, verta pakalbėti apie švarų, aštrų ir raiškų vaizdą, kuris yra sukuriamas dėka Ultra-Clear (ultra švarus) algoritmo funkcijos.

Veiksniai kurie lemia termovizoriaus vaizdo aiškumą ir kokybę yra kitokie nei foto kamerų ir kitos analoginės ar skaitmeninės optikos. Žinodami iš kokių komponentų yra sukonstruotas termovizorius, galime geriau suprasti kodėl skiriasi skirtingų gamintojų termovizorių vaizdo kokybė.

InfiRay termovizoriai

Diafragmos reikšmė terminėje optikoje

Skirtingai nei foto įrangoje ar žiūronuose į termovizorių patenka ne šviesos, o šiluminio spektro bangos, kurios paprastai mums yra nematomos.

Diafragmos reikšmė (žymima f/ ) nurodo santyki tarp termovizoriaus židinio nuotolio ir lęšio diametro. Paprastai sakant – kuo mažesnė diafragma, tuo daugiau šilumos, kaip energijos bangų patenka per termovizoriaus objektyvą. Šiuolaikiniai InfiRay prietaisai turi f/1 diafragmą, leidžiančią jiems priimti itin didelį kiekį šiluminės energijos spindulių.

Kuo daugiau tokio šiluminio spektro gauna sensorius, tuo daugiau informacijos jis turi ir gali sukurti aiškesnį termovizoriaus ekrane matomą vaizdą.

Fast Aperture lens F 1.0

Didelio galingumo šiluminis sensorius

Terminiai sensoriai konvertuoja akimis nematomus šilumos spindulius sklindančius iš aplinkos ir šiltų objektų į signalus, kuriuos toliau apdoroja kiti komponentai.

Termosensorių jautrumas nurodomas kaip NETD (Noise Equivalent Temperature Difference), o vertė ir yra matuojamas Kelvinais (milikelvinais). Kuo žemesnis NETD, tuo didesnis sensoriaus darbinis dažnis – pasiekiamas didesnis jautrumas atpažįstantis subtilius skirtumus šiluminiame spektre, kuris pasiekė sensorių iš objektyvo. Visos termovizoriaus sensoriaus sudėtinės dalys turi gerai veikti tarpusavyje, nes tai daro įtaką galutiniam termo vaizdo aiškumui.

12 mikronų InfiRay sensorius

Seniau, kai dar buvo kuriama termovizijos technologija, atvaizduoti šiluminį vaizdą užtrukdavo gerokai ilgiau, nes įtaiso procesorius ir grafikos procesorius turėdavo apdoroti gaunamą temperatūrinę informaciją ir transformuoti ją į vaizdą. Prietaisai veikdavo kaip fotoaparatai – vaizdą sukurdami tik po kurio laiko. Dėka greito grafikos apdorojimo dabartiniai InfiRay prietaisai leidžia realiu laiku matyti vaizdą per monoklio, taikiklio, priedėlio ar išmaniojo telefono ekraną.

InfiRay (Iray Technologies Ltd.) patys gamina šiluminius sensorius, kuriuos montuoja į specialiai medžiotojams, gelbėtojams, apsaugos darbuotojams ar kitiems profesionalams pritaikytus įtaisus ir įvairius kitus, termo optikos įrenginius.

Didelės gamybos apimtys ir platus produktų spektras leidžia labai tiksliai pritaikyti technologijas jos naudotojui. InfiRay termovizoriai fiksuoja itin subtilius temperatūrinio skirtumo skirtumus InfiSense procesorius

taip sukurdami dar aiškesnį ir detalesnį vaizdą, nes, paprastai sakant – skirtingi komponentai geriau susikalba tarpusavyje.

 

Termovizoriaus algoritmas ir Ultra-Clear režimas

Terminis sensorius pavertęs šilumines bangas į skaitmeninį signalą gali iš karto rodyti vaizdą ekrane. Tačiau, toks vaizdas, šiandien, neatitinka rinkos standartų ir medžiotojų poreikių. Kodėl?

Prietaiso kompiuteryje esantis algoritmas koreguoja signalą, sustiprindamas vaizdą ir pakeldamas kontrastus ten, kur reikia ir padarydamas jį dar aiškesnį. Algoritmo dėka mes galime naudotis ir skirtingomis spalvų paletėmis, tam, kad geriau suprastume ką matome ekrane. objektai.

Galiausiai priėjome iki Ultra – Clear režimo. Ultra – Clear yra InfiRay vaizdo apdorojimo algoritmo dalis, specialus režimas, kuris išgrynina ir išvalo vaizdą bei jaučiamas ypatingai tada, kuomet lauke kyla rūkas, lyja ar sninga. Prietaise veikiantys algoritmai atpažįsta papildomą vizualinį triukšmą ir jį šalina iš matomo vaizdo, taip leisdamas mums geriau vertinti tai ką matome, stebėdami aplinką per termovizorių. T.y. mes matome sustiprintą ir grafiškai apdorotą vaizdą iš kurio pašalintos šiukšlės ir išryškinti esminiai kontrastingi objektai

Algoritmas ir kitos kompiuterinės technologijos yra tai, kas leido atpiginti termo optiką, nes išgauti tokio aiškumo vaizdą vien tik su optine analogine įranga būtų daug brangiau ir nepraktiška.

Todėl termovizoriuje matomas vaizdas nėra visiškai natūrali šilumos signalų atvaizdavimas. Tai yra realiu laiku tobulinamas vaizdas, kuomet termovizorius prisitaiko prie aplinkos ir algoritmas nusprendžia kas yra svarbu, o kas ne. Šis procesas pastebimas kuomet termovizorius atnaujina vaizdą – matoma aplinka suintensyvėja ir toniniai skirtumai tampa aiškesni.

InfiRay vaizdo apdorojimui sukurtas Matrix III algoritmas yra atsakingas už šias užduotis. Natūralu, kad programinė įranga sukurta įmonės viduje turi kur kas geresnę integraciją ir sąsają su elektronika esančia prietaisuose, kuomet viskas yra gaminama ir surenkama po vienu stogu.

Ženklus inovacijų šuolis ir kainų kritimas, termovizijos technologijose, nėra vieno išskirtinio komponento nuopelnas. Tik kokybiškos ir patikimos technologijos ir efektyvi jų kalibracija leidžia sukurti Ultra ryškų termo vaizdą, matoma InfiRay prietaisų ekranuose.

Elnias matomas termovizoriuje

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy